Australia

Wizy do Australii

Podróże po Australii (nawet te najkrótsze) wiążą się z koniecznością zdobycia odpowiedniej wizy. I chociaż w większości przypadków nie jest to zadanie trudne, to jednak obowiązkowe. Turyści z Unii Europejskiej (w tym także Polacy) chcący odwiedzić kraj kangurów mają do wyboru dwa podstawowe dokumenty – bezpłatną wizę eVisitor oraz jej płatny odpowiednik pod nazwą Visitor.

Pierwsza z wiz to bezpłatny dokument wydawany na okres 12 miesięcy, który pozwala na jednorazowe przebywanie w Australii przez jeden kwartał. Po tym okresie należy opuścić odwiedzany kraj, ale – co warto podkreślić – można do niego wrócić już następnego dnia. Wiza eVisitor umożliwia trzymiesięczną naukę, udział w konferencjach lub spotkaniach biznesowych oraz podróże po Australii w celach typowo turystycznych. Co ważne – wiza tego typu zakazuje podejmowania pracy, a złamanie tego przepisu grozi anulowaniem dokumentu oraz wydaleniem z kraju. Jednocześnie należy pamiętać, iż warunkiem aplikowania po eVisitor jest przebywanie poza granicami Australii.

Drugim dokumentem umożliwiającym podróże po Australii jest płatna wiza Visitor, która jest przeznaczona dla osób planujących pobyt dłuższy niż 3 miesiące. Tego typu dokument jest wydawany także wszystkim tym turystom, którzy chcą przedłużyć dotychczas posiadaną wizę. Co warte podkreślenia – o wizę Visitor mogą się ubiegać osoby powyżej 75 roku życia, mające problem ze zdrowiem lub obarczone wyrokiem powyżej 12 miesięcy. Czas oczekiwania na ten rodzaj wizy jest znacznie dłuższy niż w przypadku eVisitor, a wymagane dokumenty są bardzo szczegółowe. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, a odpowiedź jest wysyłana na wskazany adres mailowy.

Categories: Australia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>