Australia

Praca, nauka i turystyka w Australii

Podróże po Australii to marzenie wielu osób – zwłaszcza przedstawicieli młodego pokolenia, którzy chcą podróżować po odległych zakątkach świata i wzbogacać swoją wiedzę o odmiennych kulturach. Przedstawiciele władz Australii umożliwiają młodym ludziom przybycie do ich kraju na specjalnych warunkach, czyli na podstawie wizy Work and Holiday. Wiza tego rodzaju jest płatnym dokumentem, który umożliwia podróże po Australii i podjęcie pracy na terenie tego kraju przez okres maksymalnie jednego roku.

Wiza Work and Holiday jest przeznaczona dla osób w wieku od 18 do 31 lat i co ważne – jest przyznawana tylko jeden raz w życiu. Osoby otrzymujące tą specjalną wizę nie mogą zabrać ze sobą dzieci, a podczas pobytu w Australii muszą spełnić szereg warunków – między innymi podjęcie pracy u jednego pracodawcy przez okres nie dłuższy niż sześć miesięcy i podjęcie nauki nie dłuższej niż 4 miesiące.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać wizę Work and Holiday? Przede wszystkim należy posiadać na koncie bankowym odpowiednią ilość pieniędzy – w tym przypadku jest to około 5 tysięcy dolarów australijskich. Dodatkowo każda osoba ubiegająca się o wizę powinna posiadać środki na zakup biletu powrotnego. Nie bez znaczenia jest także znajomość języka angielskiego (egzamin IELTS lub jego zamiennik na poziomie co najmniej 4,5 punktów), wykształcenie (ukończone minimum dwa lata studiów wyższych) oraz aktualne badania lekarskie. Otrzymanie wizy Work and Holiday (po uiszczeniu odpowiedniej opłaty) pozwala na dowolną ilość wjazdów do Australii przez cały okres ważności dokumentu.

Categories: Australia, Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>