Australia

Jak podróżować po Australii?

Terytorium krainy kangurów swoją wielkością jest zbliżone do Stanów Zjednoczonych bądź Europy. Zatem podróże po Australii – zwłaszcza te międzymiastowe lub międzystanowe – wymagają pewnych planów. Podstawową zasadą przemieszczania się po terytorium Australii jest dobranie odpowiedniego środka transportu do okoliczności i planowanego dystansu. W przypadku podróży lokalnych (na przykład na terenie jednego miasta) najlepszym środkiem transportu jest samochód, bez którego miejscowi nie wyobrażają sobie życia.

Decydując się na podróże autem warto pamiętać, iż w Australii obowiązuje anglojęzyczne lub międzynarodowe prawo jazdy, a ruch uliczny odbywa się lewą stroną. Alternatywą dla podróży samochodowych jest korzystanie z komunikacji miejskiej (autobusów, tramwajów lub metra) bądź taksówek. W przypadku dłuższego pobytu w danym mieście warto zaopatrzyć się w bilet okresowy, który umożliwia skorzystanie z określonych zniżek.

Podróże po Australii obejmujące przemieszczanie się z miasta do miasta wymagają podjęcia nieco innych kroków. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji autobusowej – tym bardziej, iż obowiązuje zasada: im dłuższa trasa, tym tańszy bilet. Komfortowym środkiem transportu jest australijski pociąg, który jednak nie należy do najtańszych. Dlatego też w niektórych przypadkach warto rozważyć podróż samolotem, która jest wygodna, szybka i stosunkowo niedroga. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem dla turystów jest przemieszczanie się łodziami i promami – zwłaszcza wzdłuż Wielkiej Rafy Koralowej.

Categories: Australia, Ciekawostki, Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>