Australia

Kiedy najlepiej podróżować po Australii?

Niemal wszystkie osoby planujące podróże po Australii zadają sobie pytanie, w jakim okresie czasu najlepiej wyruszyć na podbój krainy kangurów. Zaplanowanie takiej podróży jest bardzo istotne – chociażby dlatego, iż klimat Australii i obowiązuje w niej pory roku są zupełnie odmienne niż te w Europie. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, iż nie jest prawdą, że w Australii przez cały rok panuje lato i niemal każda pora jest dobra na wyjazd.

Otóż jest zupełnie inaczej. Podczas australijskiego lata (czyli w okresie od grudnia do lutego) najlepiej podróżować po południowych rejonach kraju. W tym okresie warto odwiedzić Sydney, Adelajdy lub Melbourne, gdzie świeci słońce, a temperatura przekracza 40 stopni w cieniu. Natomiast nie warto w tym okresie podróżować na północ kraju (gdzie panuje w tym czasie pora deszczowa) oraz w okolice Outbacku (gdzie średnia temperatura wynosi powyżej 50 stopni Celsjusza), a wszechobecne roje much mogą w znaczący sposób popsuć wakacje.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja podczas australijskiej zimy, która na tym kontynencie trwa od czerwca do września. Podczas tych kilkunastu tygodni warto wybrać się przede wszystkim w północne okolice kraju (na przykład Brisbane, Darwin lub Wielka Rafa Koralowa), które po zakończeniu pory deszczowej są dużo bardziej przyjazne dla turystów. Z drugiej strony w tym okresie lepiej nie jechać na południe kraju, gdzie jest pp prostu zimno. Widok ludzi ubranych w czapki i ciepłe kurtki przemierzających Melbourne to codzienny obrazek w okresie od czerwca do września.

Categories: Australia, Ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>